Objawy porodu właściwego – na ile dni przed porodem oczyszcza się organizm?

przez Daria Gajewska
oczyszczenie organizmu przed porodem

Początki ciąży – mimo wszelakich objawów i nieprawidłowości ze strony organizmu – w dalszym ciągu uważane są najprzyjemniejszych okres w życiu przyszłej mamy. Wie ona bowiem doskonale, że ma teraz idealny moment na to, by zadbać o siebie i przygotować wszystko, co będzie jej potrzebne, kiedy maluszek już pojawi się na świecie. Niemniej jednak w momencie, kiedy panie są już w ostatnich miesiącach ciąży, wówczas rodzi się w nich także olbrzymi niepokój. Dziecko może bowiem urodzić się w każdym, nawet najmniej oczekiwanym momencie. Tak więc, jak rozpoznać objawy porodu właściwego i na ile dni przed porodem oczyszcza się organizm?

Oczyszczenie organizmu przed porodem – czy to rzeczywisty objaw rozwiązania ciąży?

W sieci aż roi się od pytań przyszłych mam odnośnie tego, na ile dni przed porodem oczyszcza się organizm? Okazuje się, że to właśnie w ten sposób większość z kobiet chce rozpoznać objawy porodu właściwego, który może zbliżać się wielkimi krokami. Jednocześnie młode, przyszłe mamy – ślepo wierząc stereotypom i przekonaniom – usilnie wypatrują tego objawu, który tak naprawdę może nigdy się nie pojawić. W pierwszej kolejności warto sobie uświadomić, że organizm każdej kobiety jest inny i każda z pań inaczej reaguje na ciąże. Niektóre z nich odczuwają szereg dolegliwości i obserwują zmiany w wyglądzie zewnętrznym, podczas gdy inne czują się całkowicie normalnie. Wobec tego, nawet jeśli uzyskamy odpowiedź na pytanie: na ile dni przed porodem oczyszcza się organizm, to jednak nie możemy traktować tego jako jedynego sygnału zbliżającego się porodu właściwego. Warto jednak pamiętać, że do objawów nadchodzącego porodu można zaliczyć również:

  • obniżenie brzucha – wynika to z reakcji płodu, który ustawia się główką w kierunku ujścia macicy;
  • różowe zabarwienie wydzieliny z pochwy – może jej być także znacznie więcej i być znacznie gęściejsza;
  • częstsze wizyty w toalecie – są one spowodowane silniejszym uciskiem na pęcherz moczowy.

Jak więc widać, nie tylko oczyszczenie organizmu może być sygnałem tego, że maluszek już wkrótce może przyjść na świat.

Na ile dni przed porodem oczyszcza się organizm?

Faktem jest, że oczyszczenie się organizmu przed porodem jest jednym z najpewniejszych sygnałów, które świadczą o tym, że maluszek próbuje „wydostać” się z brzuszka mamy. Jednak panie zastanawiają się pewnie, na ile dni przed porodem oczyszcza się organizm i co należy przez ten proces dokładnie rozumieć? Otóż „oczyszczanie się organizmu” to nic innego jak oddawanie luźnych – płynnych lub półpłynnych stolców w ilości większej niż 3 razy na dzień. Jednocześnie nie da się jednoznacznie określić, na ile dni przed porodem właściwym mogą się one pojawić. Większość przyszłych mam będzie zmuszona do nieco częstszych wizyt w toalecie na co najmniej 3 – 4 dni przed zbliżającym się rozwiązaniem ciąży. W ten sposób organizm kobiety przygotowuje się do nieuniknionego wysiłku, a także – poniekąd – daje przyszłej mamie sygnał, że ona również powinna się przygotować do porodu, który wkrótce nastąpi.

4.9/5 - (13 votes)

Może Ci się spodobać