Ubranka wizytowe dla chłopca – na co dzień i od święta!

przez Daria Gajewska

Wybór ubranek wizytowych dla małych dżentelmenów jest obecnie nieograniczony. Rodzice jednak doskonale zdają sobie sprawę z tego, że dzieci rosną wyjątkowo szybko, a ich styl życia jest dość energiczny. Wobec tego, ubranka wizytowe powinny być dobrane w taki sposób, by można było wykorzystać je nie tylko od święta i na eleganckich przyjęciach, ale także i na co dzień! Na co więc warto zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Ubranka wizytowe dla chłopca — stawiajmy na wysoką jakość!

Młody człowiek żyje bardzo szybko i dynamicznie. Rodzice z pewnością sami zauważą, że bardzo trudno jest pociechę przypilnować. Mali chłopcy mają również to do siebie, że chętnie angażują się w zabawy, które wymagają zręczności i poniekąd także i siły. Nie ma znaczenia, czy właśnie odbywa się przyjęcie rodzinne, czy może zwykłe spotkanie z rówieśnikami — maluch musi pozostać w ruchu i znajdować sobie kolejne zajęcia, by nie dopadła go nuda. W takim pędzie, ubranka wizytowe bardzo szybko mogą stracić swoją pierwotną estetykę, a także będą narażone na liczne uszkodzenia. Z tego też powodu, warto stawiać jedynie na te garniturki, kamizelki i spodnie, które wykonane są z najwyższej jakości materiałów. Tkanina garniturowa powinna być odporna na rozciąganie, przetarcia, a także na pranie w nieco wyższej temperaturze. W ten sposób, takie wizytowe ubranka dziecięce sprawdzą się zarówno podczas wyjątkowych przyjęć, ale także podczas zwykłych sytuacji.

Elegancja musi iść w parze z wygodą!

Modna odzież chłopięca musi być nie tylko wyjątkowo elegancka, ale także i wygodna. Dziecko nie może mieć ograniczonej swobody ruchu, co doprowadzi jedynie do tego, że bardzo szybko zniechęci się do noszenia zakupionego garnituru. Rodzice powinni uwzględnić to, by stójka przy koszuli nie była zbyt sztywna, a mankiety, nie były zbyt ciasne. Ważne jest również odpowiednie dobranie rozmiaru wizytowego ubranka dla chłopca. W tym wypadku istotna jest przede wszystkim:

  • długość nogawek spodni — powinny one kończyć się mniej więcej na wysokości kostki;
  • szerokość nogawek spodni — muszą one współgrać z budową anatomiczną małego dżentelmena;
  • długość koszuli i jej rękawów — koszula powinna być swobodnie wpuszczona w spodenki, a jej rękawy nie powinny nachodzić na wierzch dłoni malucha;
  • długość marynarki garniturowej — nie powinna ona sprawiać problemów maluchowi podczas noszenia i ograniczać jego swobody ruchu.

Dzięki zastosowaniu się do powyższych wskazówek wizytowa odzież dla chłopca sprawdzi się w każdej sytuacji, a dodatkowo nie zniechęci malucha do siebie!

Modna odzież dla chłopca może być uniwersalna!

Wizytowe ubranka dla chłopca mogą mieć względnie uniwersalny charakter. Wówczas będzie można z niej skorzystać nie tylko podczas uroczystego przyjęcia weselnego czy obiadu rodzinnego, ale także podczas zwykłego spaceru. Warto więc wybierać modele, które utrzymane są w stonowanych kolorach i bez zbędnych urozmaiceń. Rodzice powinni zwrócić uwagę również na to, czy poszczególne elementy zestawu garniturowego można w prosty sposób zestawić z odzieżą codzienną, co da znacznie większe możliwości kreacji.

5/5 - (4 votes)

Może Ci się spodobać