Jakie pampersy dla noworodka wybrać?

przez Daria Gajewska
jakie pampersy wybrać

Każdy z rodziców doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że pampersy są niezbędnym elementem wyprawki dla każdego noworodka. To właśnie one wspierają maluszka w załatwianiu fizjologicznych przez pierwsze miesiące, a często także i lata życia. Jednocześnie rodzice mają świadomość tego, że w sprzedaży dostępne są maksymalnie zróżnicowane pieluszki, które dopasowane są nie tylko do wieku dziecka, ale także do jego delikatnej skóry. Wobec tego, jakie pampersy dla noworodka warto wybrać?

Pampersy dla noworodka i ich rozmiary – które sprawdzą się najlepiej?

Największym dylematem młodych rodziców jest nie fakt, jakie pampersy dla niemowlaka wybrać, ale jak dopasować ich rozmiar. Często pojawiają się problemy z określeniem prawidłowego wymiaru dziecka, a źle dopasowane pieluszki mogą nie tylko utrudnić higienę dziecka, ale także doprowadzić do odparzeń jego skóry. 

Jakie pampersy najlepsze na sam początek?

Waga urodzeniowa dziecka waha się pomiędzy 3 a 3,5 kg. Ginekolodzy, jeszcze podczas badania USG są w stanie ją – mniej więcej – określić. Jednocześnie, dla takich maluszków najlepszym wyborem będą pieluszki w rozmiarze 1. Warto jednak pamiętać, by kupować produkty wysokiej jakości jak np. pampersy, które dostępne są na www.roem.pl. Nie tylko ich rozmiar będzie odpowiednio dopasowany, ale wysokiej jakości materiały nie podrażnią skóry noworodka.

Jakie pampersy dla 2 miesięcznego dziecka?

W momencie kiedy dziecko waży więcej, a także rośnie, analogicznie trzeba będzie wyposażyć się w znacznie większe pieluszki. Zastanawiając się, jakie pampersy dla dwumiesięcznego dziecka wybrać, można śmiało wskazać tu na rozmiar 1 lub nawet 2 – w zależności od wagi dziecka. Co ciekawe, pieluszki w tym rozmiarze są także odpowiedzią na pytanie: jakie pampersy dla 3 miesięcznego dziecka wybrać? Zwykle maluszki w tym wieku mogą korzystać z podobnego rozmiaru pieluch.

Jakie pampersy dla 4 miesięcznego dziecka?

Jeśli rodzice zastanawiają sie, jakie pampersy dla 4 miesięcznego dziecka wybrać, to warto tu ponownie zwrócić się w kierunku wagi pociechy. Dla noworodków, których masa ciała mieści się w przedziale 3-6 kilogramów, przeznaczone są pieluszki w rozmiarze 2. Jeśli jednak dziecko jest mniejsze i lżejsze, wówczas dalej może korzystać z rozmiaru 1.

Jakie pampersy dla 6 miesięcznego dziecka?

W przypadku nieco starszych dzieci, warto zwrócić uwagę na znacznie większe rozmiary pieluszek. Na pytanie jakie pampersy dla 6 miesięcznego dziecka wybrać, można odpowiedzieć: nawet te w rozmiarze 4 lub 5. Są one przeznaczone dla maluchów, których waga mieści się w przedziale do 25 kilogramów. Jeśli rodzice zastanawiają się także, jakie pampersy dla rocznego dziecka sprawdzą się najlepiej, to również powinni swoją uwagę zwrócić na pieluszki w rozmiarze 5.

Jakie pampersy na noc dla dziecka warto wybrać?

Pampersy – jakie wybrać na noc? To również jeden z częstszych dylematów, który martwi młodych rodziców. Jak wiadomo, nocą częstotliwość zmienienia pieluszki jest nieco rzadsza, a dziecko przecież musi mieć zapewnione odpowiednie standardy higieniczne. Wobec tego, jakie pampersy na noc sprawdzą się najlepiej? Otóż te, które mogą:

  • zaoferować odpowiednie wypełnienie;
  • zaoferować maksymalnie chłonną warstwę;
  • zaoferować możliwość pochłaniania nieprzyjemnych zapachów.

Zwykle pampersy dla noworodków na noc posiadają specjalne oznaczenie. Są one znacznie grubsze i wykazują się większą chłonnością niż w przypadku tradycyjnych pieluszek. Zapewnią one maluchowi czystość i świeżość, a tym samym także spokojny i zdrowy sen.

Pampersy dla dzieci – o czym warto pamiętać przy wyborze?

Wielu rodziców zastanawia się jakie pampersy sprawdzą się najlepiej w przypadku ich pociechy. Okazuje się, że nie ma tu jednoznacznej odpowiedzi, gdyż każde z dzieci jest inne. Niemniej jednak idealne pieluszki to te, które są perfekcyjnie dopasowane pod względem rozmiaru, a dodatkowo nie podrażniają skóry dziecka. Warto stawiać na wyroby wysokiej jakości, które będą dla maluchów całkowicie bezpieczne i komfortowe.

5/5 - (14 votes)

Może Ci się spodobać